Životni šampioni 2.0 stigli do Bosne i Hercegovine
Nakon Hrvatske, Srbije i Crne Gore – životni šampioni 2.0. stigli su i do Bosne i Hercegovine. U utorak 26. i sredu 27. marta, u sklopu regionalnih info dana naši domaćini iz FK Laktaši i FK Sloga Doboj ugostili su predstavnike konzorcijuma Božu Marića, Sinišu Ćerketu i Anastasiju Nenadović.
Pred nama je dinamična godina sa mnoštvom aktivnosti i glavnim fokusom na devojčicama i ženskim sekcijama uključenih klubova, te su info dani prilika da iste predstavimo deci, roditeljima i trenerima širom regiona.
Tokom navedena dva info dana, prisutni su imali priliku da se informišu o planiranim aktivnostima u okviru projekta koje nas očekuju, počev od treninga za trenere mlađih kategorija u Solunu od 18. do 21. aprila, na kome će više od 40 trenera iz čitavog regiona dobiti priliku da razmeni iskustva u radu i zajednički osmisli još bolji pristup svim aspektima trenažnog procesa sa decom i mladima, kako bi im se dodatno podigla svest o važnosti pravilnog pristupa u treniranju naših životnih šampiona i šampionki. Detaljne informacije pružene su i o kampu čije će održavanje obeležiti jesen 2024, te završnoj konferenciji najavljenoj za decembar 2024.
Kroz video materijal koji je uključivao snimke sa našeg sportsko-edukativnog mešovitog kampa koji organizujemo svake godine, prisutni su se detaljnije upoznali sa aktivnostima istog. Besplatan kamp za sve mališane i mališanke održaće se u Srbiji početkom oktobra, i biće glavno mesto druženja i okupljanja i ove godine, a sa ciljem primene seta edukativnih alata koje su pripremili članovi konzorcijuma zajedno sa ekspertskom grupom.
Svojim učešćem isti će upotpuniti i muške i ženske sekcije iz Laktaša i Doboja, te su info dani bili idealna prilika za promociju uključivanja što većeg broja devojčica u koncept projekta.
Koncept “Životni šampioni 2.0 – svi smo mi šampioni” razvija se od 2021. godine, a ove godine poseban fokus prestavlja uključivanje devojčica i integracija teme rodne ravnopravnosti u edukativni deo programa letnjih kampova, kao promociju ženskog sporta i unapređenje položaja i vidljivosti devojčica/devojaka u sportu uopšte.
Program se razvija uz podršku Evropske komisije i UEFA fondacije za decu, a deo partnerstva su akteri iz sportskog, obrazovnog i omladinskog sektora iz 10 zemalja.