Различитости нас спајају – сви смо ми животни шампиони
Од 25. до 28. септембра на Палићу је успешно одржан мешовити едукативно-спортски камп у оквиру концепта „Стварамо животне шампионе“. Овог пута под називом „Различитости нас спајају – сви смо ми животни шампиони“, камп је намењен девојчицама и дечацима узраста од 12 до 16 година из различитих делова Србије, али по први пут и – различитих спортских дисциплина.
Током четири дана учесници су кроз спорт, неформално образовање, игру и заједништво унапредили своје вештине и развили личне квалитете, користећи спорт као платформу за учење, повезивање и лични развој. Програм је омогућио сваком детету да се изрази како кроз екипне спортове који подстичу сарадњу и тимски дух, тако и кроз индивидуалне дисциплине које јачају фокус, координацију и личну одговорност.

Концепт „Стварамо животне шампионе“ годинама уназад указује да спорт није само игра и надметање, већ моћан алат за учење, лични и друштвени напредак. Кроз заједничке активности, едукативне игре и радионице, млади учесници стичу вештине које надилазе терен. Уче како да сарађују, како да подрже друге и како да се суоче са изазовима са истрајношћу и самопоуздањем. Свако дете носи у себи потенцијал да буде шампион не само у спорту, већ и у животу, а наш камп пружа прилику да тај потенцијал развије кроз различите спортске и едукативне активности. Различитости међу учесницима постају снага, а фер-плеј, дисциплина и тимски дух постају темељи за раст, учење и стварање нових пријатељстава која се памте довека.
„Са великим поносом истичемо да је наш камп и ове године, шести пут заредом, успешно показао праву вредност спорта и тимског духа. Посебна пажња посвећена је фер-плеју, међусобном поштовању, дисциплини, истрајности и тимском раду, јер верујемо да шампион није само онај који победи на такмичењу, већ и онај који уме да се бори, учи из својих грешака и подржава друге, како на терену, тако и ван њега. Захваљујемо свим учесницима кампа који су са ентузијазмом, енергијом и отвореним срцем учествовали у активностима, показали спремност да уче, сарађују и инспиришу једни друге. Њихова посвећеност и ангажованост чине нас поносним и потврђују да заједно стварамо праве животне шампионе и шампионке“ – изјавила је програмска директорка и творац концепта, Александра Кнежевић.

Предавачи који су били део овогодишњег кампа одрадили су изузетан посао, представљајући учесницима различите теме које имају кључну улогу у развоју личности младих. Кроз пажљиво осмишљене радионице, млади су се упознали са важним питањима заштите и благостања у спорту, те учили како да безбедно и одговорно користе друштвене мреже и како да се сналазе у дигиталном свету који их окружује, како у спортском контексту, тако и ван њега. Посебан фокус стављен је на управљање емоцијама, препознајући га као први предуслов за развој самопоуздања, одговорности и правог лидерства, особина које чине темеље правог животног шампиона. Предавачи су комбиновали теоријска знања и практичне вежбе, омогућавајући учесницима да примене научено у реалним ситуацијама и стекну вештине које ће им користити и ван спортског терена. На овај начин, камп је младима пружио свеобухватно искуство које повезује физички, ментални и емоционални развој.
Тренери кампа су водили кондиционе и спортске активности пажљиво прилагођене узрасту и способностима учесника, пазећи да свака девојчица и дечак добију прилику да се развију сопственим темпом. Кроз комбинацију екипних и индивидуалних вежби, тренери су подстицали тимски дух, међусобну сарадњу и фер-плеј, док су истовремено радили на јачању снаге, координације и издржљивости младих спортиста.
Концепт „Стварамо животне шампионе“ до сада су подржали Европска омладинска фондација Савета Европе, Европска комисија кроз ЕРАСМУС+ програм у области спорта и УЕФА фондација за децу, те различите локалне самоуправе. Бројни партнери, заједно са друштвено одговорним компанијама омогућили су реализацију овогодишњег кампа препознајући његов значај за ширу заједницу, а вишегодишњи медијски партнер истог је ТВ Арена спорт.





















